Wzory welonów: jak wybrać odpowiednią długość welonu.
Wzory welonów: jak wybrać odpowiednią długość welonu.

Designed by v.ivash / Freepik

Wzory welonów: jak wybrać odpowiednią długość welonu.

Decydowanie, jaki welon należy nosić, jest ważnym momentem w tworzeniu ogólnego wyglądu w dniu ślubu. Dzięki welonom od 10 do 300 cm, wiele Pań jest przytłoczonych ogromną liczbą opcji. Ale decyzja nie jest tak prosta, jaki wybór długiego lub krótkiego welonu ?. Różne rodzaje welonów i długości mogą całkowicie zmienić twój styl weselny. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać welon, nie szukaj dalej: przygotowaliśmy najlepszy przewodnik po welonach ślubnych.

Ślubne wzory welonu - według długości 

Welon woalka: ~10-25 cm 

Ten krótki i zalotny welon może pokrywać tylko oczy, przesuwać nos lub opadać na szczękę. Zwykle wykonany z tiulu lub koronki, ten styl jest również znany jako welon bandeau. 

Welon długa woalka: ~70 cm 

Znany również jako welon kątowy lub welon klinowy, ten styl oferuje mniej tradycyjny wygląd z atrakcyjnością w stylu vintage. Jest to krótki welon, który opada na twarz i kończy się w górnej części sukni. Podczas ceremonii odsłania się ją, aby odsłonić pannę młodą, co sprawia, że jest to ekscytująca i wzruszająca chwila - kiedy po raz pierwszy pan młody widzi twarz swojej narzeczonej." 

Welon ślubny ws159

WELON ŚLUBNY WS159

Welon do ramion ~50-55 cm 

Jak sama nazwa wskazuje, ten welon ślubny jest do ramion. Tiulowe welony na ramiona są świetną opcją dla panny młodej, która chce tradycyjnie wyglądać, welon ten nie konkuruje ze szczegółami ich sukni.

Welon ślubny ws3

WELON ŚLUBNY WS3  

Welon ślubny do łokcia:  ~70 cm 

Jeśli chcesz bardziej konserwatywnego wyglądu swojej ceremonii, welon do łokcia jest eleganckim sposobem na okrycie ramion i pleców bez noszenia grubego bolerka lub szala,  "Welon „łokciowy” opada wdzięcznie za ramiona i kończy się na linii łokcia. 

Welon ślubny ws111

WELON ŚLUBNY WS111

Welon weselny do końca dłoni: ~ 85 cm 

Welon do końca dłoni, opada poza biodra panny młodej i jest popularnym wyborem, ponieważ ze względu na jego wykonanie z reguły bardzo delikatny tiul, welon nie zasłania tyłu sukni panny młodej.   

Welon ślubny ws152

WELON ŚLUBNY WS152

Welon ślubny do walca: ~ 100-120 cm 

Nie ma zasady, która mówi, że musisz zdjąć welon na przyjęcie. Ale jeśli zdecydujesz się go zatrzymać, upewnij się, że nie przeszkadza ci to w tańczeniu. Welon  sięga do połowy łydki i jest świetną opcją dla tych, którzy chcą nosić dłuższy welon na przyjęciu, ale nadal chcą swobody poruszania się przez cały wieczór. Ten welon ślubny nazywany jest także welonem baletowym. 

Welon ślubny ws126

WELON ŚLUBNY WS126

Welon do ślubu o długości podłogi: ~ 120-150 cm 

Płynna tkanina doda dodatkowej objętości do Twojego wyglądu, idealna dla panny młodej, która była rozdarta między suknią balową a bardziej opływową sylwetką. 

 

Kościelny welon: ~ 170 cm 

Chcesz zrezygnować z trenu ? Welon kościelny stworzy Ci złudzenie trenu. Welon typu kościelnego przebiega po podłodze, rozciągając się nieco poza suknię panny młodej.  

Welon długi z trenem w615

WELON DŁUGI Z TRENEM W615

Welon katedralny: >200 cm 

Aby uzyskać najbardziej królewskie wejście, musisz mieć welon sięgającą do katedry. Welon katedralny rozciąga się poza suknię Panny Młodej i jest najdłuższym welonem. Długości welonu są od 200 cm do niemal nieskończoności.   

 Welon katedralny w131

WELON KATEDRALNY W131

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl